Søg og book rejse

search
  1. Tæt på Leidens museum for amerikanske pilgrimme
    Land
    Holland
    Region
    Kysten
    Sted
    Leiden

    Beskrivelse af hotel: Boutique Hotel Steenhof Suites - Adults Only i Leiden

    Fra Boutique Hotel Steenhof Suites - Adults Only, som ligger i hjertet af Leiden, er det kun fem minutters kørsel til Leiden-universitetet og Naturalis Biodiversity Center. Dette hotel ligger 19,6 km fra Mauritshuis og 20 km fra Keukenhof-haverne. Føl dig hjemme i et af de 14 værelser med individuelt design, der desuden har espressomaskine og fladskærms-tv. Din seng er udstyret med dundyner og premium-sengetøj. Med gratis internetforbindelse via kabel og Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og der er premium-tv-kanaler som underholdning. Værelset har et privat badeværelse med designertoiletartikler og hårtørrer. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

    Leidens museum for amerikanske pilgrimme - 0,3 km
    Pieterskerk - 0,4 km
    Waag - 0,5 km
    Burcht - 0,5 km
    Universitetet i Leiden - 0,6 km
    Hortus Botanicus - 0,6 km
    Rijksmuseum van Oudheden - 0,6 km
    Det Gamle Observatorium - 0,7 km
    Museum Boerhaave - 0,8 km
    Leiden-universitetet - 1 km
    Stedelijk Museum de Lakenhal - 1 km
    Beestenmarkt - 1,1 km
    Morspoort - 1,2 km
    Molenmuseum de Valk - 1,3 km
    Nationalmuseet for etnologi - 1,3 km

    Den nærmeste lufthavn er:
    Rotterdam (RTM-Rotterdam Haag) - 30,8 km
    Schiphol Lufthavn (AMS) - 28,4 km

    Gæsterne har blandt andet adgang til gratis internetforbindelse via kabel, gratis aviser i lobbyen og en flersproget medarbejderstab. Selvstændig parkering (tillægsgebyr) er til rådighed på stedet. Fra en tagterrasse og en have kan du nyde den skønne udsigt, eller du kan drage fordel af rekreative tilbud, såsom et fitnesscenter. Dette hotel tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, bryllupsfaciliteter og tv på fællesarealer. Snup en bid mad på dette hotels kaffebar/café. Tag forbi baren/loungen, hvor du kan slukke tørsten med din yndlingsdrink. Kontinental morgenmad serveres på hverdage fra kl. 08.00 til kl. 10.30 og i weekenderne fra kl. 08.30 til kl. 10.30 mod et gebyr. Dette overnatningssted har ikke en bedømmelse fra turistrådet i Holland. Som en hjælp til vores kunder har vi angivet en bedømmelse baseret på vores bedømmelsessystem.

    Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

    • Der pålægges en byskat: 4.70 EUR pr. person pr. nat.

    Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

    • Gebyr for kontinental morgenmad: 19.50 EUR pr. person (cirkapriser)
    • Gebyr for selvstændig parkering: EUR 25 pr. dag
    • Gebyr for ekstra seng: 35 EUR pr. nat

    Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

    • Der er mulighed for kontaktløs betaling for alle transaktioner.
    • Der er mulighed for kontaktløs indtjekning og kontaktløs udtjekning.

    Adresse

    Steenschuur 11 2311ES Leiden GPS: N 52.156 E 4.492

    Fakta

    Land Holland
    Region Kysten
    Sted Leiden